1. Ana Sayfa
 2. İş Güvenliği Uzmanlığı

İSG Tezli Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim

İSG Tezli Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim
0

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim fırsatları sayesinde nitelikli bir eğitim sürecine dahil olabilirsiniz. İş Sağlığı ve Güvenliği tezli yüksek lisans programı, online bir şekilde verildiğinden son zamanlarda bu alanda eğitim görmeyi isteyenlerin de sayısında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir. Bu aşamada üniversitelerin açmış oldukları yüksek lisans programlarına dahil olmalısınız.

İş Sağlığı ve Güvenliği tezli yüksek lisans programı, öğrencilere; iş sağlığı ve güvenliği konularında temel kavramları vermeyi amaçlar. Sonraki süreçte bu alandaki uygulamalar bakımından uluslararası alandaki örneklere dair bilgiler de verilmektedir. Sonuç olarak İş Sağlığı ve Güvenliği tezli yüksek lisans programı öğrencilerin bilgi ve beceri ile donatılmış şekilde mezun olmaları noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bu aşamada İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim fırsatlarını değerlendirmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim olanakları açısından karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Bu tarz eğitim faaliyetlerindeki temel amaç; öğrencileri, görev yapacağı firmalardaki iş kazaları ve meslek hastalıklarının en az indirilebilmeleri konusunda gerekli olan bilgi ve becerilere sahip olmalarını mümkün kılmaktadır. Böylece çok daha sağlıklı bir çalışma hayatının ortaya konulmasına katkı sunmaktır. Özellikle İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitimlerine dair kapsamlı bir araştırma sürecine dahil olmak her zaman önerilmektedir.

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim dersleri; saha tecrübesi olan, en az doktora derecesine sahip olan uzmanlar tarafından verilmektedir. Böylece iş güvenliği uzmanlık alanında gerekli olan donanımlara sahip bir şekilde mezun olmanız da önem kazanmaktadır. Burada hangi tür bir programa dahil olacağınız konusu, almak istediğiniz uzmanlık seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Yüksek Lisans

Günümüzde İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yüksek lisans seçeneği de bu seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusunun son zamanlarda çok daha etkili bir düzeyde gündemde yer alıyor olması, bu alana olan ilgiyi de arttırmaktadır. Tam da bu noktada B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmanın da kendine özgü özellikleri içeriğinde barındırdığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada farklı üniversitelerin farklı lisans programlarını devreye soktuklarını hatırlatmakta fayda vardır.

İSG yüksek lisans programlarına kayıt olarak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı alanında yüksek lisans yapabilirsiniz. 9 aylık süre içerisinde eğitim sürecini içine alan İSG tezsiz yüksek lisans ile teliz yüksek lisans süreleri de değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda İSG tezli yüksek lisans programının süresinin 2 yıl olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu 2 yıllık süre içerisinde eğitim görenler ve bu süreden sonra yapılan sınavdan başarılı not alanlar; B sınıfı iş güvenliği yüksek lisansını başarıyla tamamlamaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Veren Üniversiteler

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim seçenekleri gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı üniversite çıkmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği (İSG), çalışanları yaralanma ve hastalıktan korumaya yardımcı olan uygulama ve faaliyetleri ifade eder. Çalışan eğitimi ve eğitimi, güvenli ekipman tasarımı, güvenli çalışma koşulları, işle ilgili yaralanmaların tazmini ve yasal uygunluk gibi konuları kapsayan geniş bir terimdir. Dolayısıyla bu alanda eğitim alarak; kariyer hedefleyenlerin de sayısı her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Peki, iş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans veren üniversiteler hangileridir? İşte detaylar!

 • Adnan Menderes Üniversitesi
 • Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
 • Atatürk Üniversitesi
 • Cumhuriyet Üniversitesi
 • Fırat Üniversitesi
 • Kastamonu Üniversitesi
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi
 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
 • Selçuk Üniversitesi
 • Beykent Üniversitesi
 • İstanbul Okan Üniversitesi

Özellikle iş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans veren üniversiteler söz konusu olduğu zaman karşımıza oldukça fazla miktarda seçenekler çıkmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği, iş yerinde insan sağlığını ve güvenliğini koruma uygulamasını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Aynı zamanda çevresel, sosyal ve idari dahil olmak üzere işle ilgili güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarını içermektedir. Dolayısıyla bu alanda eğitim veren kurumsal sayesinde çalışma hayatının çok daha sağlıklı ve güvenli olması da mümkün olmaktadır.

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim ücretleri ne kadardır?

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Son zamanlarda iş sağlığı ve güvenliği konusuna verilen önem artış gösterdikçe bu alanda eğitim veren üniversitelerin de sayısında ciddi anlamda artış göstermektedir. İş sağlığı ve güvenliği, işyeri tehlikelerinin incelenmesi, önlenmesi ve yönetimidir. İSG, çalışanları hastalık, yaralanma ve ölümden korumak için riskleri belirlemek ve kontrol etmek için bir kuruluştaki tüm paydaşlarla birlikte çalışan sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik sistematik bir yaklaşımdır. Bu tür yaklaşımların bilimsel olarak geliştirilmesi noktasında üniversiteleri kritik bir etkiye sahiptir.

İş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans ücretleri gündeme geldiği zaman karşımıza farkı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Adnan Menderes Üniversitesi yüksek lisans programı için 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında bir eğitim ödemesi almaktadır. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 6 bin 500 TL ücret talep ederken; Atatürk Üniversitesi 6 bin 900 ve Cumhuriyet Üniversitesi 5 bin 100 TL tezsiz yüksek lisans ücreti talep etmektedir. Yine Fırat Üniversitesi 6 bin TL, Kastamonu Üniversitesi 5 bin TL yüksek lisans ücreti almaktadır. Burada yüksek lisans ücretinin belirlenmesinde ders saati vs gibi etkenler etkili olmaktadır.

İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim ücretleri söz konusu olduğu zaman, Karadeniz Teknik Üniversitesi 6 bin TL, Selçuk Üniversitesi 4 bin 500 TL tezsiz yüksek lisans ücreti talep etmektedir. Öte yandan Beykent Üniversitesi 6 bin TL tezsiz yüksek lisans ücreti alırken; İstanbul Okan Üniversitesi de 38 bin 900 TL tezsiz yüksek lisans ücreti talep etmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında İş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans ücretleri her yıl değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla bu ücretlerin her yıl ortalama yüzde 25 oranında artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

İSG tez yüksek lisans uzaktan eğitim ücretleri

İSG Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Ücretleri

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, çalışanların güvenliğini, sağlığını ve refahını güvence altına almak için alınan önlemlerdir. Bundan dolayıdır ki günümüz itibariyle iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. İş sağlığı ve güvenliğinin temel amacı, çalışanları güvenli, sağlıklı ve görevlerini yerine getirmeleri için mümkün olan en iyi durumda tutmaktır. Bu alandaki akademik eğitimlerin tamamı da sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarının oluşmasını amaçlamaktadır.

İGS yüksek lisans eğitimi gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda internet altyapısının gelişmesine paralel olarak iş güvenliği ve sağlığı alanıyla ilgili olarak online bir şekilde uzaktan eğitim almak da mümkün olmaktadır. Üstelik İGS yüksek lisans uzaktan eğitim ücretleri söz konusu olduğu zaman karşımıza tam anlamıyla bütçe dostu seçenekler de çıkmaktadır. Şayet İSG tezli yüksek lisans uzaktan eğitim için; uzaktan eğitim lisans programına dahil olacak olursanız; ortalama 4 bin TL gibi bir ücret seçeneği karşınıza çıkacaktır.

Oy Ver
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap