1. Ana Sayfa
  2. Genel

Kamu Personeli Kime Denir?

Kamu Personeli Kime Denir?

Kamu Personeli Kime Denir?
is-sagligi-1
0

Kamu Personeli Kime Denir?

Kamu Personeli Kime Denir Kamu personeli, bir kamu görevine atanan veya seçilen kişidir. Kamu personeli, devlet veya bir kamu kurumu tarafından da istihdam edilebilir.

Kamu personeli, görevlerinin yürütülmesinden ve kamu yararını temsil etmekten sorumludur. Kurullarda veya komisyonlarda görev yapmaları veya görevlerini desteklemek için diğer faaliyetlere katılmaları da istenebilir.

Kamu personelinin yüksek davranış standartlarını sürdürmesi ve kamu yararına en iyi şekilde hareket etmesi beklenir. Davranışlarını düzenleyen yasa ve yönetmeliklere tabi olabilirler ve görev yemini etmeleri gerekebilir.

Kamu personeli, kamu hizmetinde çalışan devletin çalışanlarıdır. Hükümetin ve programlarının idaresinden sorumludurlar. Kamu personeli, devletin kaynaklarının yönetiminden de sorumludur. Hükümetin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlarlar.

Kamu Personeli Nedir?

Kamu personeli, büro ve idari pozisyonlar da dahil olmak üzere çeşitli kapasitelerde çalışan hükümet çalışanlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu işçiler, hükümetin günlük operasyonlarını yürütmekten ve halka hizmet sunmaktan sorumludur. Kamu personeli, hükümetin sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamada hayati bir rol oynamaktadır. Onlar olmadan, günlük olarak yapılması gereken önemli görevlerin çoğu mümkün olmazdı. Kamu personeli çoğu zaman düşük ücret alır ve fazla çalışır. Ancak zorluklara rağmen birçok insan kamu hizmetinin önemine inandıkları için bu alanda çalışmayı seçiyor.

Kamu Personeli Kimleri Kapsıyor?

Devlet memuru, yerelden federale herhangi bir düzeyde hükümet için çalışan herhangi bir kişidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde memurlar, Anayasayı desteklemek ve savunmak için yemin etmiş olan hükümet çalışanlarıdır.

Federal hükümetin 22 milyondan fazla sivil çalışanı var ve bu da onu ülkenin en büyük işvereni yapıyor. Memurlar, büro ve idari pozisyonlardan bilimsel ve tıbbi araştırma pozisyonlarına kadar çeşitli işlerde çalışırlar.

Çoğu memur, Savunma Bakanlığı veya Sosyal Güvenlik İdaresi gibi federal hükümetin yürütme organı içindeki kurumlar için çalışır. Bazıları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi gibi bağımsız kurumlar için de çalışıyor.

Sitemize GOOGLE‘dan ulaşabilirsiniz.

Oy Ver
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap